Új tanszéki publikáció a városi sérülékenység-vizsgálatok területén

A Környezetgazdaságtan és Fenntartható Fejlődés Tanszék egyetemi docensének, Buzási Attilának az Urban Climate (IF = 5.731) folyóiratban jelent meg legutóbbi kutatása Comparative assessment of heatwave vulnerability factors for the districts of Budapest címmel. A tanulmányban kerületi szintű sérülékenység-vizsgálati módszertan került kidolgozásra különös tekintettel a hőhullámokra, amelyhez a széles körben elérhető statisztikai indikátorok mellett távérzékelési adatok is információt szolgáltattak. A kutatás eredményeit olvasva választ kaphatunk többek között a budapesti kerületek hőhullámokkal szembeni érzékenységéről és alkalmazkodási képességéről, valamint az átlagos felszínhőmérséklettel súlyozott sérülékenységéről is. A cikk IDE kattintva korlátozás nélkül elérhető.