Piacvezető a Regionális és környezeti gazdaságtan mesterszakunk!

A BME-GTK Környezetgazdaságtan és Fenntartható Fejlődés Tanszék által gesztorált Regionális és környezeti gazdaságtan mesterszak piacvezető szerepet tölt be az országban! A felvi.hu-n elérhető legfrissebb információk szerint a tanszékünk által gondozott mesterszakra jelentkezett a legtöbb felvételiző a 2022-es általános felvételi eljárásban. A nappali, levelező és angol nyelvű képzésünkre összesen 214 jelentkezést adtak le, melyek közül 63 első helyen említette a mesterszakunkat. Országosan a BME-GTK után a Budapesti Corvinus Egyetem hasonló képzésére jelentkeztek a legtöbben (összesen 144-en, ebből 43 az első helyes felvételi); a két vezető budapesti képzőhelyet jóval kisebb létszámmal a MATE és a Széchenyi István Egyetem követi. Büszkék vagyunk, hogy a tanszék által több mint 10 éve indított mesterszak a jelentkezések alapján a legnépszerűbb fenntarthatósági képzés az országban és egyben reméljük, hogy ismét nagyon sok tehetséges jelentkezőt hallgathatunk meg a júniusi felvételi időpontok során.