Mesterszakos hallgatónk munkáját Gábor Dénes Tudományos Diákköri Ösztöndíjjal jutalmazták

A NOVOFER Alapítvány és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem 2001 júliusában, az egyetemi hallgatók szakmai tudásának elmélyítése, tudományok iránti elkötelezettségének növelése érdekében megalapította a „Gábor Dénes Tudományos Diákköri Ösztöndíj”-at. 2020-ban a kuratórium Gábor Dénes Tudományos Diákköri Ösztöndíjjal jutalmazta Bozsoki Fruzsinát, a BME Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar (GTK) regionális és környezeti gazdaságtan mesterszakos hallgatóját a „Barnamezős területek Budapesten – Közvágóhíd és környékének fejlesztési koncepciója” tárgyú dolgozatáért. Témavezetője Dr. Szabó Mariann, a GTK Környezetgazdaságtan Tanszék egyetemi adjunktusa volt. Fruzsina az országos fejlesztéspolitikai tervek, Budapest fejlesztéséről szóló dokumentumok, valamint a közterületek fejlesztésének kérdéseit tárgyaló irodalmak mellett pályamunkájában a mentális térképezés módszerével tárta fel a környéken élők, valamint további területhasználók az egykori Közvágóhíd és környékének átalakulásáról alkotott képet, rávilágítva a beruházás mérhető és nehezen számszerűsíthető szubjektív társadalmi vonásaira is, amelyek a változtatás hosszú távú sikerességét befolyásolhatják. Bozsoki Fruzsina több félévre visszamenőleg a BME Környezetgazdaságtan Tanszék demonstrátor munkatársa, 2020 őszétől Új Nemzeti Kiválósági Program ösztöndíjasa (Felsőoktatási Mesterképzés Hallgatói Kutatói Ösztöndíj). Tanszéki kutatómunkája a fenntarthatóság érvényre juttatásának lehetőségeivel foglalkozik a területfejlesztés gyakorlatában. Célja a jövőben a magyar tudomány női szegmensét erősíteni.

Szívből gratulálunk az elismeréshez Fruzsinának és témavezetőjének is!