Kerekasztal-beszélgetés: Környezetgazdaságtan, fenntartható

A Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából a MTA programsorozat részeként megrendezésre kerül a "Környezetgazdaságtan, fenntartható fejlődés, ökológiai gazdaságtan - múlt és jövő" című kerekasztal-beszélgetés.

Dátum: 2022.11.03. 16:00-17:30

Helyszín: 1117, Budapest, Magyar tudósok krt. 2. QA226

Programterv:

A környezetgazdaságtan témakörének hazai oktatása és kutatása az 1990-es évek elején kezdődött meg Magyarországon, így mára már több, mint harminc éves múltra tekint vissza. A terület két kiemelkedő műhelye a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Környezetgazdaságtan és Fenntartható Fejlődés Tanszéke és jogelődjei, illetve a Budapesti Corvinus Egyetemen 2016-ig működő Környezetgazdaságtani és Technológiai Tanszék. E tanszékek vezetői, nevezetesen: Prof. Szlávik János és Prof. Kerekes Sándor egy olyan új területet honosítottak meg Magyarországon, melynek csak kevés hagyománya volt az országban, azonban mely egyre fontosabbá vált és válik még napjainkban is. Az elmúlt harminc év sikereiről és kihívásairól beszélgetünk a tudományterület nagyjaival, illetve arról, hogy hogyan látják az elmúlt harminc év eredményeit és mit gondolnak, mit hoz a jövő.