Dr. Szabó Mariann a BME GTK V. Kari Hallgatói Napok május 1-i fórumbeszélgetésén

Dr. Szabó Mariann kollégánk vett részt a Környezetgazdaságtan Tanszék képviseletében a BME GTK V. Kari Hallgatói Napok "Mitől pusztulunk ki elsőként?" elnevezésű fórumbeszélgetésen, ahol az emberiség jövőjét fenyegető veszélyek és leküzdésük lehetőségei kapcsán beszélgettek a Kar oktatói. A fórumbeszélgetésen holisztikus nézőpontból hallhattak a részvevők a civilizációinkat érintő kihívásokról úgy is, mint: betegségek elterjedése, a reprodukcióra képes egyedek csökkenése, természeti katasztrófák vagy épp a „lassú elhalást” támogató gazdasági-társadalmi interakciók, amelyen a természeti törvényszerűségek figyelmen kívül hagyásával veszélyeztetik a társadalmat.

A vitát Dr. Láng Benedek egyetemi tanár, a BME Filozófia és Tudománytörténet Tanszék vezetője vezette, Dr. Héder Mihály egyetemi docens (BME Filozófia és Tudománytörténet Tanszék), Nádasi Eszter egyetemi tanársegéd (BME Szociológia és Kommunikációt Tanszék), Dr. habil. Szűts Zoltán egyetemi docens (BME Műszaki Pedagógia Tanszék) és Dr. Szabó Mariann egyetemi adjunktus (BME Környezetgazdaságtan Tanszék) részvételével. A leküzdési lehetőségek között az állami szabályozás szerepéről, az egyéni és csoportos alkalmazkodás jelentőségéről és a fenntartható fejlődés irányába tartó átmenetről volt szó, optimista és pesszimista álláspontokat is ütköztetve. A konklúzió az volt, hogy a dolgok jelenlegi folyásában sajnos erősen valószínűsíthető valamilyen féle összeomlás, azért a tudós társadalomra nagy szerep hárul a társadalom és a politika „figyelemfelhívására” és lehetséges forgatókönyvek kidolgozására.

A BME GTK V. Kari Hallgatói Napokról a BME GTK Wigner Jenő Fotókör közösségi oldalán találhatók képek.