61. ERSA Kongresszus

Idén hazánk adott otthont a 61. ERSA kongresszusnak, melynek fő témája az - „Egyenlőtlenségek a digitalizálódó (Post-Covid) világban – hálózatok, vállalkozói tevékenységek és regionális fejlődés”.

A rendezvényt a Pécsi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Karán rendezték meg. Az ’European Regional Science Association’ (ERSA) kongresszusára évente mintegy 800 résztvevő érkezik minden kontinensről, így a világ egyik legjelentősebb regionális tudomány tématerüeti konferenciájának számít. A kongresszus egyik fő célja, hogy erősítse a kapcsolatot a regionális tudomány mint átfogó interdiszciplináris tértudomány képviselői közötti párbeszédet.

A 2022. évi kongresszuson a BME Környezetgazdaságtan és Fenntartható Fejlődés Tanszék több kollégája is részt vett előadással a kongresszuson (Bozsoki Fruzsina PhD hallgató, Dr. Buzási Attila tanszékvezető-helyettes egyetemi docens, Dr. Szabó Mariann egyetemi adjunktus), Dr. Buzási Attila pedig szekciót is vezetett.

Kollégáink a következő előadásokkal vettek részt:

Bozsoki Fruzsina: Redevelopment of the Historical Public Slaughterhouse in Budapest – experiences from residential brownfield redevelopment by a private investor

Dr. Buzási Attila: Analyzing urban sustainability and heatwave resilience - a comparative study of different applied methodologies

Dr. Szabó Mariann: Cultural Heritage Valorisation for Regional Development – Lessons learnt from Local Flavours Interreg Europe project